Kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali 20-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do altan na terenie miasta. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania i kradzieży z włamaniem.

Tczewscy kryminalni, pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do altan ogrodowych na terenie miasta, zatrzymali w poniedziałek, 9 kwietnia, 20-latka. Policjanci podejrzewali mieszkańca powiatu tczewskiego o dwa przestępstwa dotyczące włamań.

– Do pierwszego zdarzenia doszło pod koniec stycznia br. – wyjaśnia asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. – Według ustaleń śledczych, sprawca włamał się do jednej altany jednak nic z niej nie ukradł. Policjanci od właściciela obiektu przyjęli zawiadomienie o usiłowaniu włamania. Z przyjętego przez stróżów prawa drugiego zgłoszenia, dotyczącego włamania do altany ogrodowej, wynikało, że sprawca włamując się do niej ukradł z wnętrza kuchenkę mikrofalową, butlę gazową oraz wieżę z dwoma głośnikami. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę 1 tys. zł.

Na miejscu każdego zdarzenia pracowali kryminalni i technik kryminalistyki, który sfotografował miejsce zdarzenia oraz zbierał ślady, które pomogły w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 20-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów jeszcze wczoraj śledczy przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące usiłowania i kradzieży z włamaniem. 20-latek przyznał się do ich popełnienia. Za usiłowanie i kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj